modelklub Bolešiny

LETU ZDAR !!!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

                                 

JOSEF FRÁNA

 

"Náčelník"

 

 

 

           tpnsk poltn 2011 005

     ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN

    PŘEDSEDA  KLUBU

 

 

"Neohlížím se do minolosti a proto se ani nedovíte jaký byl můj první či druhý model. Letadlo které jsem jednou měl už nikdy stavět nebudu. Baví mne současnost,novost,dynamika,rychlost,obratnost a tímto směrem se ubírá můj modelářský a pilotní život."

 

S modelařením začal v roce 1971 v kroužku při základní škole v Bolešinech pod vedením pana Lenera stavbou házedel,volných modelů a podobně.

Asi jako každý modelář toužil vyzkoušet modely dálkově ovládané a tak si v roce 1978 pořídil první RC soupravu a začal stavět a létat "rádiáky". 

Postupem času byl organizován v klubu klatovských modelářů. Po odchodu z tohoto klubu se stal jedním,a bez nadsázky se dá říci klíčovým,zakládajícím členem modelklubu Bolešiny.

Už jako malý kluk snil o modelářském letišti "V Šašku" a na přelomu let 1998,1999 se jeho sen stal skutečností.

V současné době létá s RC modely bez vyhrazené kategorie a tak ho můžete na letišti potkat například s modelem akrobatického letadla MALSTREM o rozpětí 2300 mm a benzínovým motorem ZDZ o obsahu 60ccm,nebo větroněm SAGITA o rozpětí 4000 mm.

Jeho rukama za ta léta prošlo již mnoho modelů. Ty které z jakýchkoliv důvodů dosloužili jsou uloženy v archivu nad dílnou. V současné době jeho sbírka čítá 18 modelů z toho přesně polovina vznikla v jeho vlastní dílně.

Jeden velký sen si však zatím ještě nesplnil. Letadlo o rozpětí alespoň 5 metrů s motorem 250 ccm. 

 

fr 1       fr 2           fr 3

fr 4       fr 5