modelklub Bolešiny

LETU ZDAR !!!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

 

 

JARDA KŘÍŽ

 

jaroslav k

 

ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN


"Chci chodit létat,jen vyčkávám na nejvhodnější okamžik".

 

S modelařinou se seznámil někdy v deseti letech na kroužku při základní škole ve Švihově pod vedením pana Jana Zezuly a zručnost i přesnost cvičil výrobou balsových házedel. Nabrané zkušenosti pak zúročil při stavbě svého prvního motorového modelu letadla COMANDER,které šlo do vzduchu napoprvé a samo dodává Jarda s úsměvěm.

Modelaření pak na dlouhou dobu vystřídal hokej,jemu věnoval všechen volný čas a k letadlům se vrátil až během studia střední školy. Stavět už nezačal a létal s letadly,která se již někomu nehodila.  Zkrátka dědil nevyužité stroje ostatních kolegů.

Jen málokdy se stane,že přijde na letiště s eroplánem. Většinou se stará o řádný a zdárný průběh akcí.  Příprava letiště,organizace akcí a týlové zabezpečení jsou mu milejší než létání a když si může vybrat mezi létáním a prodejem klobás,vždy volí klobásy. Jeho EASY STAR ležící na skříni již pokrývá silná vrstva prachu. Zkrátka je to pilot teoretik.Jeho mistrovskou disciplínou je pak soudcování podzimních drakiád.

Jedna věc se mu však upřít nedá. Jehou zásluhou se v našem klubu objevila postava,dnes již vyhlášeného maketáře,Václava Kasíka. Byl to právě on,pilot teoretik,kdo přesvědčil Václava aby své maketářské umění přenesl z plastikových kytů na velké létající makety.


 

 

Vzkazy

Návštěvnost

 

Anketa